mrz.

im. prof. J.Dylika jest

Dom Kultury „502” ul. Sacharowa 18

WYCIECZKI

NIEDZIELNE WYCIECZKI PIESZE Z KLUBEM TURYSTÓW PIESZYCH „STONOGA”. Entuzjastów turystyki pieszej i krajoznawstwa zapraszamy na niedzielne wycieczki Klubu Turystów Pieszych „Stonoga”. Wycieczki są bezpłatne, uczestniczyć mogą również osoby, które nie są zapisane do Klubu. Harmonogram wycieczek na III kwartał 2020 r., zdjęcia z wycieczek są dostępne na profilu Klubu:

www.facebook.com/ktpSTONOGA

Informacja o wycieczce autokarowej po powiecie opoczyńskim, północna część, z trasa pieszą ok. 6 km. w dniu 17 października 2020 r. w ramach projektu "Inicjatywa RUSZ SIĘ Z ŁODZI...

Informacja o wycieczce

Regulamin wycieczek autokarowych

Informacja o wycieczce autokarowej po powiecie opoczyńskim z trasa pieszą ok. 7 km. w dniu 3 października 2020 r. w ramach projektu "Inicjatywa RUSZ SIĘ Z ŁODZI..."

Dodatkowe informacje dla uczestników wycieczki 3.10. pow. opoczyński

Informacja o wycieczce

Zdjęcia z wycieczki są dostępne na profilu projektu

WYCIECZKA AUTOKAROWA DO ZAŁĘCZAŃSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO (TEREN POWIATU PAJĘCZAŃSKIEGO) Z TRASA PIESZĄ W RAMACH PROJEKTU „Inicjatywa RUSZ SIĘ Z ŁODZI...”

Zdjęcia z wycieczki są dostępne na profilu projektu

WYCIECZKA PŁYĆWIA – ŚW. LASKI – ŚW. NOWAKI – LIPCE REYMONTOWSKIE (POW. SKIERNIEWNICKI) W RAMACH PROJEKTU „Inicjatywa RUSZ SIĘ Z ŁODZI...”

Zdjęcia z wycieczki są dostępne na profilu projektu

W związku z utworzeniem Grupy roboczej ds. nowych tras wycieczek pieszych w województwie łódzkim „REKONESANS” zapraszamy zainteresowanych przodowników turystyki pieszej, a także osoby planujące uzyskanie takich kwalifikacji, do aktywności w tej nowatorskiej formule. Dzięki prowadzonym rekonesansom wdrażane będą nowe trasy wycieczek pieszych.

www.lodz-polesie.pttk.pl/node/3422

facebook.com/PTTKgrupaREKONESANS

RAJDY

Oddział PTTK Łódź-Polesie organizuje rajd dla młodzieży w dniu 10.10.2020 r.

Regulamin rajdu

KONFERENCJE

Zapraszamy osoby zainteresowane - łodzian, osoby zainteresowane krajoznawstwem, turystyką pieszą, nowymi formami działań w turystyce, członków i sympatyków PTTK - na konferencję w dniu 21 października (środa) w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi:

"Możliwości rozwoju turystyki kwalifikowanej i krajoznawstwa na terenie województwa łódzkiego"

LINK DO WYDARZENIA

Organizatorzy: Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO, PTTK Łódź-Polesie, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi

KONKURS FOTOGRAFICZNY 2020WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE JESIENIĄ”
ZDJĘCIA CYFROWE WYKONANE W OKRESIE JESIENNYM DOTYCZĄCE MIEJSCA ZWIĄZANEGO Z TURYSTYKĄ KWALIFIKOWANĄ, W TYM PIESZĄ LUB KRAJOZNAWSTWEM

Oddział PTTK Łódź-Polesie ogłasza konkurs fotograficzny 2020 województwo łódzkie jesienią”- zdjęcia cyfrowe wykonane w okresie jesiennym dotyczące miejsca związanego z turystyką kwalifikowaną, w tym pieszą lub krajoznawstwem , zorganizowany w ramach projektu "Inicjatywa RUSZ SIĘ Z ŁODZI" współfinasowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Termin przesyłania prac – 7.11.2020

KONKURS NA PLAKAT O TEMATYCE TURYSTYCZNEJ I KRAJOZNAWCZEJ
DLA UCZNIÓW KLAS
VI-VIII DLA UCZNIÓW ŁÓDZKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

ogłoszony w grudniu 2019 roku , zorganizowany w ramach projektu "Inicjatywa RUSZ SIĘ Z ŁODZI" współfinasowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Rozstrzygnięty. Trwają czynności dotyczące indywidualnego przekazania dyplomów i nagród. Ze względu na zagrożenie koronawirusem COVID-19 uroczysta gala i wystawy prac odbędą się w późniejszym terminie.

Lista laureatów

Zdjęcia nagrodzonych i wyróżnionych prac

Regulamin (wersja 2)

KONKURS NA FILM AMATORSKI DOTYCZĄCY TURYSTYKI KWALIFIKOWANEJ, W TYM PIESZEJ I KRAJOZNAWSTWA – CIEKAWE MIEJSCA I LUDZIE – OKOLICE ŁODZI I WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE DLA MIESZKAŃCÓW ŁODZI, OSÓB UCZĄCYCH SIĘ I PRACUJĄCYCH NA TERENIE ŁODZI

ogłoszony w grudniu 2019 roku , zorganizowany w ramach projektu "Inicjatywa RUSZ SIĘ Z ŁODZI" współfinasowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Rozstrzygnięty. Trwają czynności dotyczące indywidualnego przekazania dyplomów i nagród. Ze względu na zagrożenie koronawirusem COVID-19 pokaz filmów odbędzie się w późniejszym terminie.

Regulamin po wznowieniu konkursu (wersja 3)

Pytania i odpowiedzi do konkursu film.

Lista laureatów

Link do filmu, który otrzymał pierwsze miejsce w konkursie

KONKURS NA PLAKAT O TEMATYCE TURYSTYCZNEJ I KRAJOZNAWCZEJ
DLA MIESZKAŃCÓW ŁODZI, OSÓB UCZĄCYCH SIĘ I PRACUJĄCYCH W ŁODZI

ogłoszony w grudniu 2019 roku , zorganizowany w ramach projektu "Inicjatywa RUSZ SIĘ Z ŁODZI" współfinasowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Ze względu na niski poziom zainteresowania i posiadaną pulę nagród wznowiony i trwa do 13 listopada 2020 r.

Regulamin po wznowieniu konkursu (wersja 4)

PRELEKCJE

Ze względu na zagrożenie koronawirusem COVID-19, aktualnie nie są planowane żadne prelekcje.

ODZNAKI KRAJOZNAWCZE

Regulamin odznaki " Śladami miejsc pamięci narodowej "

Regulamin odznaki "Szlakami architektury sakralnej w Polsce "

Zapraszamy członków i sympatyków PTTK, entuzjastów krajoznawstwa i turystyki kwalifikowanej oraz inne zainteresowane osoby do zgłaszania propozycji i pomysłów dotyczących utworzenia kolejnych odznak.

POSZUKIWANIA-EKSPLORACJA

Aktualne informacje znajdują się na profilu Klubu Poszukiwawczo-Eksploracyjnego „EKSPLORER”

www.facebook.com/klubeksplorer

Film 1 z VI Sieradzkiego Pikniku Poszukiwaczy

Film 2 z VI Sieradzkiego Pikniku Poszukiwaczy

Film 3 z VI Sieradzkiego Pikniku Poszukiwaczy

ZAPISY DO PTTK I SKŁADKI CZŁONKOWSKIE - 2020

link do zakładki dotyczącej zapisów do PTTK, wpisowego i składek członkowskich, wzoru deklaracji członkowskiej

Zapisy do klubów prowadzone są na zebraniach.