Klub Poszukiwawczo-Eksploracyjny "Eksplorer"

wrz.

Prezes klubu: kol. Łukasz Purgał

Eksplorer w strukturach PTTK istniał do roku 2010, kiedy to działalność klubu została zawieszona. Reaktywacja KPE „EKSPLORER” z siedzibą przy Poleskim Oddziale PTTK nastąpiła na spotkaniu w dniu 26 lutego 2015 r. Plany na przyszłość przewidują współpracę ze wszystkimi pasjonatami przygód i poszukiwań. Chcemy działać w porozumieniu ze środowiskiem archeologów i przy poparciu konserwatorów zabytków. Pragniemy, aby nasze działania stworzyły wizerunek prawdziwego pasjonata historii nie kojarzonego z „pseudo poszukiwaczami” rozkopującymi groby i stanowiska archeologiczne od takich działań jako wyjątkowo odrażających stanowczo się odcinamy - tacy ludzie nie znajdą u nas miejsca.

Regularne zebrania KPE odbywają się w siedzibie Księgarni w Łodzi przy ul. Narutowicza 46 w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, od godz 17:00 (w I półroczu: 03.02, 02.03, 06.04, 04.05, 01.06.). Dodatkowo będziemy spotykać się w przerwach prelekcji oraz oczywiście na różnych akcjach.

Klub Eksplorer - strona www